Putyin védelmébe vette Trumpot
A párizsi klímamegállapodás felrúgásáról értekezett a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
A párizsi klímamegállapodás felrúgásáról értekezett a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Eddig következetesen tagadták, hogy Oroszország bármilyen módon is beleavatkozott volna a tavalyi amerikai elnökválasztásba. Putyin elnök most azonban mintha kissé mást mondott volna Szentpéterváron, amikor újságírókkal beszélgetett.
Az uniós joggal példálózott kitiltásával kapcsolatban James Dowson, aki a hírek szerint álinformációkkal segítette Trump elnökválasztási kampányát, szélsőjobbos mozgalmakkal tartott kapcsolatot és Putyint istenítette.
Szabad sajtó és független igazságszolgáltatás híján a közösségi média került a középpontba az oroszországi médiaháborúban.
Az új elnök Putyin mellett állva fejtette ki, hogy az orosz állami pénzből fenntartott Russia Today és Sputnik News szerinte propagandaeszközök, ezért nem is engedte be őket a rendezvényeire.
A republikánus szenátor szerint az Iszlám Állam borzasztó tetteket követ el, az oroszok azonban megkísérelték magát a demokrácia alapját lerombolni, azaz megváltoztatni az amerikai elnökválasztás eredményét.
Először emelkedett a levegőbe az irkutszki Irkut nevű repülőgépgyártó cég új utasszállítója, az MC-21-es
Egy nappal az után, hogy végre pár szót válthatott az amerikai elnökkel, a miniszterelnökhöz egy másik szuperhatalom vezetője is leszólt. Szóba kerültek a magyar–orosz kapcsolatok "időszerű kérdései".
Fehérorosz közvetítő osztja a Kreml pénzét. A Jobbikban kérdésünkre tagadták a német riportműsor információját.
Az elmúlt napokban kiderült, mennyi hatása van Brüsszelnek a balkáni országokban zajló folyamatokra: kevesebb, mint Washingtonnak.
Az orosz sajtó a kétoldalú csúcstalálkozókon kívül csak elvétve foglalkozik Magyarországgal. Akkor is jobbára azt hangsúlyozza, hogy az Európai Unió tagállamai közül hazánk ápolja a legbarátibb viszonyt Oroszországgal. Ebbe az idillinek mondható képbe rondított bele az RBK (Orosz Üzleti Csatorna) cikke.
Az esélytelenek nyugalmával kértünk interjút kedden, a rákosmenti nemzeti konzultációs fórum kezdése előtti percekben Rogán Antal minisztertől, és láss csodát, nyilatkozott. Igaz, később ezt fel is használta: a fórumon többször hivatkozott arra, lám, ő a hvg.hu-nak is nyilatkozik, nem kivételezik. Annak a lapnak, amelyet fideszes fórumokon bizonyítékok nélkül a Soros-médiahálózat részeként mutogatnak. Igaz, nem is tudnák állításukat igazolni.
Gyakran vádolják Oroszországot hackertámadásokkal, a mostani, kis túlzással az egész világon átsöprő kibertámadással kapcsolatban azonban Putyin mossa kezeit: semmi közük hozzá az oroszoknak.
A globalizáció régi modellje véget ért, a Kelet felzárkózott a Nyugat mellé – mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Pekingben a közmédiának adott, kínai hivatalos látogatását összegző nyilatkozatában.
Miközben Peking vendégeit ételszobrok és bőséges gyümölcstálak várták, Hszi Csin-Ping kínai elnök kezet rázott Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin mellett Alexisz Ciprasz görög miniszterelnökkel és Milos Zeman cseh elnökkel is.
Van, ahol behódolás, máshol függőségi viszony, ismét máshol lazább mosoly - testbeszéd szakértővel elemeztük Orán Viktor Pekingből posztolt képeit
Milos Zeman egy pekingi sajtótájékoztatón ragadtatta el magát. A cseh kormány több minisztere kiakadt, de még Putyin sem lett volna olyan szigorú a tudósítókkal. A legviccesebb, hogy az MTI úgy adott hírt az ügyről, mint aki sosem hallott nem kívánatos újságírókról.
Maroknyian mentek fel tüntetni szombat délután Orbán Viktor Cinege úti házához. Tudósítónk szerint az odafele vezető úton erős volt a rendőri jelenlét. Bayer Zsoltnak is üzentek.
A hét végén ismét személyesen egyeztet Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin, ezt állítja a Magyar Nemzet. A lap szerint a találkozóra egy pekingi tanácskozás keretében kerül sor, és leginkább azt kéne kibeszélniük, miért akadozik a paksi beruházás. Bár Orbán és Putyin már Pekingben van, az orosz sajtó nem tud a találkozóról.